Změna 2020 - hnutí pro všechny generace

Příběh hnutí Změna 2020

Hnutí Změna 2020 vzniklo na konci roku 2019 registrací na ministerstvu vnitra. Předsedou byl zvolen Jiří Zimola, který ale nebude lídrem krajských voleb v Jihočeském kraji, kterých se hnutí zúčastní. První místo na kandidátce bude patřit místopředsedovi hnutí Stanislavu Mrvkovi, který je starostou Jindřichova Hradce. Ten bude také kandidovat do Senátu v jindřichohradeckém obvodu.

Jak hnutí vzniklo?

Hnutí Změna 2020 vzniklo spontánní reakcí na události, které se děly kolem ČSSD, která se za lukrativní místa na ministerstvech vzdala svých ideálů a stala se lokajskou stranou. Jak už předchozí věta napovídá, tak hnutí vzniklo z podstatné části právě řad bývalých členů ČSSD. Tuto situaci už mnohokrát kritizoval Jiří Zimola ještě v době, kdy byl jejím místopředsedou. Rozporuplné vztahy tak vyústily ke vzniku hnutí Změna 2020. Zimola, který byl od roku 2008 do roku 2017 jihočeským hejtmanem, lednu na svůj mandát v ČSSD rezignoval a vstoupil do hnutí, jejímž předsedou byl do té doby David Slepička, kterého na této předsednické funkci vystřídal.

Proč se hnutí oddělilo od ČSSD?

Jak už bylo zmíněno, tak hlavním důvodem rozchodu bylo to, že ČSSD ztratilo své postoje a že jejich členové se nervou za tým, ale pouze za své místečko. To je přesně to, co chce hnutí Změna 2020 podporovat, tedy konkrétně týmovou práci a zdravý rozum. Situaci ještě přiostřil fakt, že v minulých volbách jihočeská sociální demokracie prosazovala na kandidáta do Senátu Stanislava Mrvku, avšak předsednictvo rozhodlo, že o místo v horní komoře bude usilovat Milan Štěch. Tyto nedemokratické postupy ukázaly na to, že si ČSSD nezakládá na žádné vnitřní demokracii. Odchod ze sociální demokracie tak nakonec nebyl tak těžký, jak by se mohlo na první pohled zdát, jelikož i bývalí členové poznali, že už ani Jižní Čechy nejsou tím, čím kdysi bývaly, a to krajem, který se dokázal postavit i Praze.

Jak vypadá politika, program a kandidátka hnutí?

Chceme prosazovat opravdu sociálně spravedlivou politiku, od které už ČSSD zajisté upustila. Na kandidátní listině strany se nachází nejen starostové, lékaři či sportovci, ale také třeba bývalí politici, jako je například Stanislav Mrvka. Základním bodem programu je bezpečnost, a to především ekonomická, zdravotní, sociální a ekologická. V jeho rámci také najdete osm zásadních oblastí, ve kterých nechybí sport, kultura, sociální služby, rozvoj kraje, zabezpečení seniorů, školství a další. Při jeho tvorbě jsme velmi pozorně naslouchali „normálním“ lidem, jelikož nechceme z programu vyčleňovat žádnou generaci a ani žádnou skupinu.

Změna 2020

Letošní rok nebyl lehkým pro nikoho z nás. My jsme se rozhodli, že právě teď nastal ideální čas na změnu. V rámci našeho politického hnutí Změna 2020 jsme připravili politický program, který se zaměřuje na nejrůznější oblasti každodenního života. 

Přečtěte si, co bychom rádi změnili. Budeme rádi, když se nás rozhodnete v letošních volbách podpořit a společně budeme budovat lepší budoucnost pro vás i vaše děti.

Mohlo by vás zajímat

Kontakty

Napište nám:
info@zmena2020.cz
Sídlo:
Změna 2020
Bohunická 535
Týn nad Vltavou, 37501
IČO: 08773297
Jsme na sociálních sítích: