Změna 2020 - hnutí pro všechny generace

Představení kandidátů

Jak vypadá kandidátní listina hnutí Změna 2020 do Jihočeských krajských voleb?

Mgr. Jiří Zimola

Je bývalým poslancem a také hejtmanem Jihočeského kraje. V minulosti dokázal 3 krát za sebou, pod barvami ČSSD, vyhrát krajské volby. A později se stal i statutárním místopředsedou strany. V našem hnutí vykonává funkci předsedy a je zároveň členem zastupitelstva Jihočeského kraje. V současnosti také zastává post místostarosty v Nové Bystřici, kde také žije se svoji rodinou. Ve své práci si nejvíce cení každodenního kontaktu s lidmi, jelikož tak s nimi může řešit jejich problémy a starosti. Nevadí mu nechat si vynadat za to, co se nepovedlo, protože má pak také někdy naopak možnost slyšet slova chvály za to, jak se Novou Bystřici daří měnit a posouvat k lepším zítřkům.

Ing. Stanislav Mrvka

Od roku 2010 až do poloviny roku 2020 vykonával funkci starosty Jindřichova Hradce. Před zvolením pracoval jako vedoucí odboru kanceláře hejtmana Jiřího Zimoly na hejtmanství Jihočeského kraje. Stanislav Mrvka má mnohaleté zkušenosti s krizovým a bezpečnostním managementem. Tyto zkušenosti nabyl především díky 16 leté kariéře zástupce velitele vojenského záchranného útvaru, ve které se od roku 1997 podílel na likvidaci následků všech přírodních katastrof (tj. povodně, havárie, požáry atd.). Poslední 4 roky velel vojenskému záchrannému útvaru v Jindřichově Hradci. Po jeho zrušení v roce 2008 nastoupil na Krajský úřad Jihočeského kraje a odpovídal za krizové řízení, včetně vnějšího havarijního plánu JE Temelín. Jedno volební období byl také zvolen zastupitelem kraje, ale vykonával už i funkci neuvolněného člena Rady Jihočeského kraje. Několik let byl také předsedou Euroregionu Silva Nortica, předsedou klubu starostů a primátorů, přičemž je členem předsednictva komory měst Svazu měst a obcí. V těchto funkcích získal zkušenosti z komunální, regionální i celostátní politiky. Tyto zkušenosti je schopen uplatňovat i ve prospěch Jihočeského kraje.

Ing. Bohumil Komínek

V minulosti působil jako místopředseda Jindřichova Hradce a ambasador České spořitelny. Od roku 2011 se aktivně podílí na politickém dění v Jihočeském kraji. Mezi jeho zájmy patří sport a hudba. Hraje v Jindřichohradeckém symfonickém orchestru a v mnoha dalších kapelách.

Ing. Jan Jílek

Je současným starostou obcí Holašovic a Jankova, kde se svojí rodinou také žije. Jeho celoživotním koníčkem je už od mládí fotbal. Ten ho dovedl do pozice rozhodčího první a druhé fotbalové ligy a později také do pozice předsedy krajského fotbalového svazu. Hnutí Změna 2020 ho oslovilo především svým postojem, programem, racionalitou, ale také zejména vysokou profesní zkušeností kandidátů, mezi které patří i velmi úspěšné osobnosti veřejného života v rámci Jihočeského kraje či okolí.

Luboš Hešík

Rodák z Jindřichova Hradce, který zastává pozici starosty Suchdolu nad Lužnicí již druhé volební období. Dříve vykonával pozici vedoucího či později i tajemníka stavebního úřadu. Díky tomu už nasbíral vice než 25 let zkušeností ve státní správě. Právě kvůli každodennímu kontaktu s lidmi má možnost vnímat problémy, které obyvatele Jihočeského kraje skutečně trápí. Společně s ostatními členy Změny 2020 by rád dostal možnost je i nadále řešit.

Mgr. Petr Matouš

Je absolvent oboru kulturní historie na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Stal se archivářem Státního okresního archivu v Písku a pracoval také v Prácheňském muzeu v Písku. Od roku 2010 působí jako starosta Putimi. Mimo jiné je také autorem několika literárních děl, ve kterých se občas také věnuje dějinám či obyvatelům obce Heřmaně.

Mgr. Vladimír Pešek

V roce 2014 se stal starostou města Netolice a od roku 2016 je i krajským zastupitelem. V letošních krajských volbách se rozhodl kandidovat i díky možnosti prosazovat podporu sportu a volnočasových aktivit dětí, mládeže a seniorů. Vladimír Pešek zastává názoru, že Změna2020 je odborně a lidsky kvalitní sestava, která má vynikající potenciál řídit a hlavně posunout Jihočeský kraj. Je přesvědčen o tom, že změnu na kraji jednoznačně potřebujeme.

David Slepička

Je vyučený opravář motorových vozidel, který vlastní a provozuje svůj autoservis. Od roku 2010 vykonává funkci zastupitele města Týn nad Vltavou, ve kterém je i členem rady, který má především na starost gesci školství, sportu a cestovního ruchu. Je také členem Výboru pro venkov, zemědělství a životního prostředí. Ve volném čase se věnuje své rodině a koníčku modelaření.

Ing. Jaromír Slíva

Bývalý náměstek hejtmana Jihočeského kraje. V roce 2002 zíksal funkci starosty města České Velenice, kterou zastává doposud. V roce 2008 byl v krajských volbách zvolen radním Jihočeského kraje s kompetencemi v oblastech ekonomiky a majetku kraje. O čtyři roky později mandát znovu obhájil a byl zvolen náměstkem hejtmana kraje. Mimo jiné byl také členem Výboru Regionální rady Regionálního operačního programu Jihozápad.

Mgr. Jiří Žižka

Od mládí působí jako dobrovolný hasič. Nyní pracuje jako ředitel pobočky Hasičské vzájemné pojišťovny v Českých Budějovicích a současně vykonává post starosty jihočeských dobrovolných hasičů. Jeho politická kariéra začala v roce 2016, ve kterém byl zvolen krajským zastupitelem. S nabídkou kandidování do letošních krajských voleb souhlasil především díky možnosti pomoci milovanému Jihočeskému kraji a také díky kvalitnímu složení kandidátní listiny Změny 2020.

Jaroslav Kupsa

Je rodák z Tábora, kde také vykonává funkci předsedy Městské rady seniorů. Dříve pracoval jako ředitel správy obce Sezimovo Ústí.

Změna 2020

Letošní rok nebyl lehkým pro nikoho z nás. My jsme se rozhodli, že právě teď nastal ideální čas na změnu. V rámci našeho politického hnutí Změna 2020 jsme připravili politický program, který se zaměřuje na nejrůznější oblasti každodenního života. 

Přečtěte si, co bychom rádi změnili. Budeme rádi, když se nás rozhodnete v letošních volbách podpořit a společně budeme budovat lepší budoucnost pro vás i vaše děti.

Mohlo by vás zajímat

Kontakty

Napište nám:
info@zmena2020.cz
Sídlo:
Změna 2020
Bohunická 535
Týn nad Vltavou, 37501
IČO: 08773297
Jsme na sociálních sítích: